Blog

Home / Blog
 • 8 tipov pre plánovanie svadby

  Každý, kto už plánoval nejaký event, vie, že práve po uskutočnenej udalosti sme o niečo múdrejší a často si vravíme. Och kiežby sme to vedeli pred tým, spravili by sme to tak, alebo toto sme mohli spraviť tak či onak ak by sme boli vedeli. Ale pripraveným šťastie praje a preto sme pre Vás pripravili týchto 8 tipov pre plánovanie svadby.

  Organizácia svadby či eventu zahŕňa ako zostavenie zasadacieho poriadku, organizačné telefonáty ale aj opustenia komfortnej zóny a vetu typu: „Mami, treba zaplatiť ešte toto či tamto.“ Samozrejme niektorí si svadbu platíme sami, niektorím z nás s ňou pomáhajú naši skvelí rodičia.

  Pri plánovaní dokonalého večera je potrebné brať do úvahy toľko vecí. Aby sme vám s plánovaním pomohli, zostavili sme pre Vás rady týkajúce sa plánovania a sme zhrnuli úžasné tipy na plánovanie svadby. Čítajte ďalej a pripravte sa na hodnotné vedomosti o plánovaní.  

  1. Predtým, ako sa pustíte do plánovania čohokoľvek, otvorene diskutujte o rozpočte. Kto svadbu platí? Rodičia? Pár? Touto základnou otázkou na začiatku, predídete nedorozumeniam či nepríjemnostiam. Ak si toto zadefinujete, môžete sa pustiť do plánovania rozpočtu. Ten odporúčame plánovať čo najpodrobnejšie, alebo k naplánovanému priratáť aspoň +20%, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam.

   
  2. Vyskúšajte svoj svoje manuálne zručnosti a vezmite niektoré úlohy do svojich rúk a s predstihom. Vyrobte niečo svojpomocne a vneste tak do svadby kúsok svojej esencie a energie v podobe výsledného produktu. Môžu to byť milé darčeky pre hostí, pierka pre hostí, výzdoba na stôl, ale kľudne to môže byť aj kúsok vášho odevu, ktorý budete mať v deň D na sebe oblečený.

  Inšpirujte sa internetom a iste narazíte na nápad, ktorý vám padne. Nádhernou vlastnoručne vyrobenou pamiatkou z vášho veľkého dňa je aj čerstvo vytlačená fotka z fotobúdky s krátkym venovaním. Tiež si môžete založiť fotoknihu, kde tieto fotky vami poverená osoba vlepí a hostia vám budú môcť napísať pár slov na pamiatku.

  3. Príprava pre budúcich manželov nie je iba vecou filmov. Ak budete mať svadbu v kostole, takáto predmanželská prípravka je bežná súčasť prípravy, ktorú absolvujete a je dobré sa jej zúčastniť. Kostol často pripraví aj zaujímavé stretnutia s dlhoročnými pármi, ktorí rozpravajú o svojich vzťahoch a niekedy aj o prekážkach a ich zvládnutí. Práve takéto milé stretnutia môžu byť motivátorom pre zdravý a dlhodobý manželský vzťah. 

  4. Pozor na prokrastináciu. Je to váš najhorší nepriateľ! Rozhodovanie sa ihneď na začiatku procesu plánovania je najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby ste pre svoju tému svadby  a taktiež rozpočet dostali tých vysnívaným dodávateľov.

  Niektoré kapely, sály a tiež fotobúdky sú beznádejne rezervované často na rok a viac dopredu. Preto si nezabudnite rezervovať termín v čo najskoršom čase. Ak riešite úlohy predom, nebudete v takom strese a budete mať viac času na oddych a prípravy tela i mysle na váš veľký deň. 

   5. Čas na prípravy. Na naplánovanie svadby sa zväčša odporúča 12 mesiacov. Niekedy však nieje problém zorganizovať ju za 1-2 mesiace. J Ak sa nájde sála, hudba a kostol, tak základ je vybavený. Ak však máte času viac, máte čas na kľudnejšie premyslenie detailov a prípravy. 

  6. Naplánujte si zasadací poriadok. Kľudne tak urobte hneď na začiatku. Väčšinou všetci hostia, ktorých pozvete vaše pozvanie príjmu. Budete tak mať hrubý náčrt, ktorý ešte počas príprav môžete doladiť na základe toho či sa vám niekto odhlási alebo niekto prihlási.

  Občas sa stane že na niekoho zabudnete a chcete ho ešte, aj keď na poslednú chvíľu, pozvať. Hostí posaďte tak, aby sa poznali, alebo aby mali spoločné záujmy, napr. deti, alebo aspoň vek či krajinu, ktorú navštívili. Pri stole to totiž všetko začína, celkový pocit z vášho eventu.

  7. Zvoľte si „plánovaciu radu“. V prvom rade by ste o všetkom mali rozhodovať vy ako pár spoločne. Ale ďalšie názory vnesú do brainstormingu nové nápady, pohľady, myšlienky. Môže to byť vaša kamoška, kamoš, svedok, brat, sestra, mama či otec. Nebojte sa poradiť. No ak v názore už máte jasno, nenechajte sa ovplyvňovať, iba usmerniť či inšpirovať. 

  8. Ak chcete vo svadobný deň minimalizovať stres, nezabudnite efektívne komunikovať . Stanovte jasné očakávania pre svadobnú hostinu a majte jasno v pláne svadobného dňa. Dobrá komunikácia minimalizuje pravdepodobnosť vzniku nedorozumení a stresu počas dňa D. Nezabudnite na stravu aj pre dodávateľov, napr. kapelu, catering, starejšieho, súbor.

  Veríme, že Vám týchto 8 tipov pre plánovanie svadby pomôže k lepšiemu zvládnutiu všetkých náležistosí, ktoré k tejto výnimočnej udalosti patria . Prajeme Vám všetko len to najlepšie do nového života. ❤

  Nevesta a družičky
Back to Top